Najwyższe budynki w Tokio

Tokio jest stolicą Japonii i jedną z 47 prefektur w kraju. Tokio jest najbardziej zaludnioną prefekturą w Japonii i ma 49 budynków i budowli wznoszących się na ponad 614 stóp. Przed 1963 r. Japońskie prawo budowlane ustanowiło limit wysokości 102 stóp ze względu na obawy dotyczące estetyki i inżynierii. Zniesienie tego prawa doprowadziło do ustanowienia limitu wskaźnika powierzchni podłogi i wzrostu liczby drapaczy chmur. Tokio zbudowało siedem budynków o wysokości przekraczającej 614 stóp od 2013 r., A siedem kolejnych jest w budowie od stycznia 2018 r.

Najwyższe budynki w Tokio

Toranomon Hills

Toranomon Hills ma architektoniczną wysokość 838 stóp i jest uważany za najwyższy budynek w Tokio i zajmuje piąte miejsce w Japonii. Budynek znajduje się w dzielnicy Toranomon w Minato w Tokio. Budynek Mori zbudował wieżowiec ze stalowym ramowym systemem konstrukcyjnym o 52 piętrach i pięciu poziomach piwnic na powierzchni 2630300 stóp kwadratowych. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2011 r., A zakończyła w 2014 r., A otwarcie budynku nastąpiło 11 czerwca 2014 r. W budynku znajduje się hotel Andaz Tokyo Toranomon Hills, który dysponuje 164 pokojami gościnnymi oraz 172 prywatnymi mieszkaniami i parkingiem na 544 samochody. Do głównych najemców należą Rządowy Fundusz Inwestycyjny, Japońska State Street Corporation i kancelaria K&L Gates.

Midtown Tower

Szósty najwyższy budynek w Japonii jest drugim najwyższym budynkiem w Tokio o wysokości architektonicznej 813 stóp. Wieżowiec znajduje się w Akasaka w Minato, a jego właścicielem jest Mitsui Fudosan Co. Ltd. Takenaka i Taisei Corporations rozpoczęły budowę w 2004 r., A zakończyły w 2007 r. Midtown Tower oficjalnie otwarto 31 marca 2007 r. . Ritz-Carlton Tokyo zajmuje 45. piętro aż do 53. i ma 248 pokoi. W budynku znajduje się kilka sal konferencyjnych, w których Tokyo Midtown Design Hub i Tokyo Midtown Medical Center zajmują odpowiednio 5 i 6 piętro. Inni najemcy budynku to State Street Bank, Cisco Systems i Yahoo! Japonia.

Budynek Metropolitan Government nr 1 w Tokio

Budynek prefektury należący do Tokyo Metropolitan Government jest trzecim co do wielkości w Tokio i zajmuje 7 miejsce w Japonii. Stojąc na wysokości 799 stóp budynek ma 48 pięter i trzy podziemne poziomy. Z 33. piętra struktura dzieli się na dwie sekcje, w których budynek przypomina chip komputerowy. Kenzo Tange zaprojektował Tokio Metropolitan Government Building nr 1 o powierzchni 2 107 190 stóp kwadratowych. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 1988 r., A zakończyła w grudniu 1990 r., Kosztując 157 mld jenów japońskich. Wieżowiec pojawił się w filmie Godzilla vs. King Ghidorah w 1991 roku.

Inne wysokie budynki i konstrukcje w Tokio

Inne budynki wznoszące się ponad 614 stóp w Tokio to Sunshine 60 i NTT Docomo Yoyogi Building, które mają wysokość architektoniczną 787 stóp, ukończone w 1978 roku z 60 kondygnacjami i 2000 z 27 poziomami odpowiednio. Tokyo Skytree stoi na wysokości 2080 stóp i jest najwyższym ze wszystkich budynków i budowli w Japonii, z 32 piętrami ukończonymi w 2012 roku. Ukończony w 1958 roku Tokyo Tower jest drugim po Tokio Skytree na wysokości 1, 092 stóp i ma tylko siedem poziomów. Inne obejmują nadajnik Marcus Island LORAN-C i spalarnię Toshima.

Najwyższe budynki w Tokio

RangaNazwa budynkuWysokość (m)Wysokość (ft)PodłogiRok
1Toranomon Hills255838522014
2Midtown Tower248813542007
3Budynek Metropolitan Government nr 1 w Tokio243799481991
4Sunshine 60240787601978
5Budynek NTT Docomo Yoyogi240787272000
6Roppongi Hills Mori Tower238781542003
7Shinjuku Park Tower235771521994
8Tokio Opera City Tower234769541996
9Sumitomo Fudosan Roppongi Grand Tower230755402016
10Budynek Shinjuku Mitsui225738551974
11Budynek Centrum Shinjuku223731541979
12Wieża Świętego Łukasza221724471994
13Shiodome City Center216708432003
14Budynek Dentsu213700482002
15Budynek Shinjuku Sumitomo210690521974
16Budynek Shinjuku Nomura209686501978
17Park House Nishishinjuku Tower 60209686602017
18Wieża Ark Hills Sengokuyama Mori207678472012
19GranTokyo North Tower205673432007
20GranTokyo South Tower205673422007
21Akasaka Intercity AIR205673372017

Zalecane

Ruth Bader Ginsberg Biografia
2019
Czym jest społeczny darwinizm?
2019
Tunel Eiksund - najgłębszy na świecie tunel podmorski
2019